הר הכסף 2 - השירות האזרחי

איתור כספים אבודים בצורה יסודית

איתור ראשוני בחינם דרך הר הכסף, איתור יסודי בתשלום סמלי באמצעות גוף פרטי

אנו חברה פרטית המספקת שירות אזרחי עבור הר הכסף ברישיון משרד האוצר

בשיתוף משרד האוצר

1. יש להזין את הפרטים בטופס בצורה נכונה

2. הערכה ראשונית תוצג במסך בתוך מספר שניות​

3. נציג מקצועי יתקשר אליכם לביצוע בדיקה ראשונית בחינם

4. תקבלו דו"ח מפורט לטלפון הנייד ולמייל עם הכסף השייך לכם

5. תוכלו להגיש מועמדות לסיוע במשיכת הכספים

מלאו את הפרטים במדויק, הערכה כספית ראשונית תוצג תוך 5 שניות

🔒 טופס מאובטח ומוצפן בטכנולוגיית SSL 🔒

שניות לקבלת הערכת סכומים ראשונית
0
כמות הגופים הפוטנציאלים המנהלים כספים לאזרחי ישראל
0
סכום הכספים האבודים עפ"י משרד האוצר
0
ימים
שעות
דקות
שניות

מהם כספים אבודים?

כספים אבודים הם כספים השייכים לאזרחים ישראלים, אשר שכחו מקיומם ולכן הם נקראים "כספים אבודים". נכון, זה נשמע לא הגיוני שיש לנו כסף השייך לנו ואנחנו לא מודעים לקיומו, אבל זו עובדה גמורה בשטח. למעשה, משרד האוצר מצהיר שלאחר בדיקות שעשו הם גילו שיש מעל 15 מיליארד ש"ח המוגדרים ככספים אבודים (גלובס). מה שאומר שמאות אלפי אזרחים לא מודעים לכספים השייכים להם. מדובר בחסכונות פנסיונים לא פעילים הכוללים קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי חיים עם מרכיב של חיסכון. מדובר בכספים השייכים לקרוב משפחה שנפטר, שבעצמו לא היה מודע לקיומם של רבים מכספים אלה ועוד. ישנם גם חשבונות בנק לא פעילים, אשר עברו 10 חודשים מהיום בו נתקבלה הוראה או פניה אחרונה מהבעלים שלהם.

מה הסיכוי שיש לכם כספים אבודים?

הסטטיסטיקה מוכיחה שלרוב אזרחי ישראל יש כסף אבוד בסכום כלשהו. הדבר תקף במיוחד לאזרחים שעבדו במספר עבודות בימי חייהם, ו/או אזרחים אשר קרוב משפחה שלהם נפטר והותיר אחריו חסכונות. ישנן מספר שאלות מנחות שכל אחד מאיתנו יכול לשאול את עצמו והדבר יתרום להבנה האם קיים כסף אבוד השייך לנו:

1. האם עבדתם במספר עבודות מסודרות במהלך חייכם?

 2. האם החלפתם חשבון בנק בשלב כלשהו בחיים?

3. האם יש לכם קרוב משפחה שנפטר ולא בדקתם עד היום מה היו החסכונות הפנסיונים שלו?

4. האם עשיתם בעבר ביטוח כלשהו דרך מקום עבודתכם במקביל לביטוח שעשיתם באופן ישיר?

5. האם אתם מודעים לדמי הניהול שגובים מכם עבור ניהול קרן הפנסיה לה אתם מודעים?

איתור כספים אבודים – כיצד זה מתבצע?

כדי לבצע איתור כספים אבודים בצורה יסודית, הדבר מצריך תהליך של מספר שלבים, כל אחד מהשלבים חשוב להצלחת האיתור.

1. פניה ממוחשבת

השלב הראשון באיתור כספים אבודים הוא פניה ממוחשבת ויסודית לכל חברות ההשקעות וחברות הביטוח. פניה זו מתבצעת ע"י הר הכסף, מנוע איתור כספים אבודים של משרד האוצר.

2. פניה אישית

השלב השני באיתור כספים אבודים הוא פניה אישית ויסודית לכל חברות ההשקעות וחברות הביטוח כדי לוודא ששום כסף אבוד לא התפספס באיתור הבסיסי.

3. בדיקה יסודית של התיק הפנסיוני

השלב השלישי באיתור כספים אבודים הוא בדיקה יסודית של התיק הפנסיוני ע"י מומחים. בדיקה זו מוודאת שלא גובים מכם דמי ניהול גבוהים ושמטפלים בתיק הפנסיוני שלכם כראוי.

4. בדיקה יסודית של התיק הביטוחי

השלב הרביעי באיתור כספים אבודים הוא בדיקה יסודית של התיק הביטוחי שאותר במטרה לזהות אי סדר, סכומים מופקעים שהאזרח משלם עבור מוצרי הביטוח השונים והימנעות מכפל ביטוחי.

תוכן עניינים - הר הכסף 2

הידעת? עפ"י משרד האוצר קיימים 15 מילארד ש"ח המוגדרים ככספים אבודים (גלובס)

מהם 6 סוגי הכספים האבודים שתאתרו בעזרת הר הכסף?

מנוע האיתור של משרד האוצר יכול להיות לעזר רב כשמדובר בכספים אבודים. בקרב הציבור בישראל יש בלבול רב בנושא ורובנו לא מבינים מזה כספים אבודים ואילו סוגי כספים אנחנו יכולים לאתר בעזרת הר הכסף. בסוף התהליך תקבלו דו"ח מסודר המציג את כל הכספים האבודים שלא ידעתם שרשומים על שמכם. לפירוט מה כולל הדו"ח המלא שיישלח אליכם לחצו כאן >>

1. חברות ביטוח

חברות הביטוח השונות אשר מנהלות את כספי הפנסיה שלנו מחזיקות ברשותן כספים רבים של הציבור בישראל מאז הקמת המדינה. מנוע האיתור של הר הכסף סורק את מאגרי המידע של חברות הביטוח ומאתר כספים הרשומים על שמכם עפ"י הפרטים האישיים שלכם. 

2. בתי השקעות

בתי ההשקעות השונים הם בעלי רישיון מטעם משרד האוצר לנהל את כספי הפנסיה שלנו ולספק לנו אותם בגיל הפרישה. רבים מאיתנו אינם מודעים לכספים אשר נמצאים אצלם ורובנו מעולם לא קיבלנו עדכון כלשהו מהם שאכן מצויים אצלם כספים. הר הכסף של משרד האוצר הוקם כדי לעשות סדר ולאתר את הכספים האלו.

3. בנקים

בכוחו של הר הכסף לאתר חשבונות בנק ופקדונות לא פעילים. האיתור מתמקד גם במטבע ישראלי וגם במטבעות חוץ (מט"ח). חשבונות בנק אבודים מוגדרים כחשבונות שעברו 10 חודשים מהיום שהתקבלה הוראה כלשהי מבעליו. כמובן שהדבר מאוד רלוונטי לאיתור כספים נפטרים עליהם תוכלו לקרוא בסעיף הבא.

4. כספי נפטרים

קרוב משפחה שלכם נפטר? ייתכן מאוד והוא השאיר אחריו חסכונות כספיים, חשבונות בנק נשכחים, תוכניות פנסיה ותיקות, ביטוחי חיים ועוד. מנוע איתור הכספים הר הכסף ייאתר כספי נפטרים באמצעות מס' תעודת הזהות שלהם בליווי פרטי זיהוי של קרוב מקרבה ראשונה (אבא, אמא, בן, בת, אח, אחות). על הקרוב לספק את מס' תעודת הזהות שלו לצד תאריך ההנפקה שלו. לנוחיותכם, בהמשך העמוד ניתן למצוא מידע נוסף על איתור כספי נפטרים >> 

6. דמי ניהול גבוהים​

הכספים אשר נמצאים בקרנות הפנסיה לא נמצאים שם "בחינם". החברות המחזיקות בכספים אלה מנהלות אותם עבורנו תמורת דמי ניהול. אחת הבעיות שעומדות כנגד אזרחי ישראל היא שעל פי החוק, חברות הפנסיה רשאיות לגבות דמי הניהול מקסימלים במקרה ומדובר בכספים אבודים להם אין דורש, וגם אם מדובר בקרן פנסיה פעילה, רוב אזרחי ישראל אינם מודעים לעובדה שהם יכולים לנהל את הכספים שלהם תמורת עמלות דמי ניהול נמוכים יותר.

5. ביטוחי כפל (נקרא גם "כפל ביטוחי")

ביטוחי כפל הינם בעיה מוכרת במדינת ישראל. מאות אלפי אזרחים משלמים ביטוי כפל על בסיס חודשי ובידי הר הכסף לאתר ביטוחים אלה. מזה בעצם ביטוחי כפל?
כאשר אזרח מבטח את עצמו בפוליסת ביטוח עבור מקרה מסוים, למשל אובדן כושר עבודה, אבל הוא משלם את המרכיב הזה בשתי חברות שונות ,זה נקרא "כפל ביטוחי". הדבר הבעייתי פה שגם אם חלילה המבוטח יצטרך להפעיל את הפוליסה, הוא יוכל להפעיל אותה רק דרך חברה אחת מה שאומר שהכסף שהוא שילם לחברת הביטוח השניה ירד לטימיון. איתור הכספים שלנו כולל גם איתור ביטוחי כפל.

הידעת? החברות המנהלות את כספי הפנסיה של אזרחי ישראל גובות עמלות עבור ניהול הכספים שלנו. הבעיה היא שהן זכאיות לגבות דמי ניהול מקסימליים עפ"י חוק במקרה ומדובר בקופות לא פעילות.

מהם 5 הסעיפים אשר יכלול הדו"ח שיישלח אליכם?

הדו”ח המלא יישלח אליכם למכשיר הנייד שלכם ולתיבת הדואר האלקטרוני שלכם. במידה ואתם רוצים שהוא יישלח גם לכתובת פיזית בדואר תוכלו לציין זאת לאחר שתשלחו את הפרטים הראשונים.

1. רשימת הגופים המחזיקים בכסף שלכם

דו”ח השירות האזרחי של הר הכסף כולל את רשימת הגופים המלאה המחזירים בכסף שלכם כולל פרטי ההתקשרות שלהם, לרבות חברות ביטוח, בתי השקעות ובנקים.

2. סכום הכספים האבודים הרשומים על שמכם

דו”ח השירות האזרחי של הר הכסף כולל את כמות הכספים המצויה בכל אחד מהגופים המחזיקים בו לרבות חברות ביטוח, בתי השקעות ובנקים.

3. אילו כיסויים ביטוחיים יש לכם

הדו”ח יכלול את כל הכיסויים הביטוחיים שלכם, אלה שאתם מודעים להם ואלה שלא, על מנת שתוכלו לחסוך כסך רב בביטול מוצרי ביטוח כפולי הידועים כ”ביטוחי כפל”.

4. סכום הפנסיה החודשית שלכם

הדו”ח של הר הכסף יכלול את סכום הקצבה החודשית שלכם בפנסיה, וזאת לאחר שכלול הסכומים שחסכתם בתוספת דמי הניהול והחוזה שלכם מול הגוף שמנהל את הפנסיה שלכם.

5. כמה מס תצטרכו לשלם במידה ותרצו למשוך את הכספים

במידה ולא תרצו לשמור את הכסף שאיתרתם לפנסיה תוכלו לבצע משיכת כספי פנסיה בתנאים מסוימים בלבד. מה הכוונה? הכוונה היא שקיימים חוקים מאוד ברורים במדינת ישראל לגבי משיכת כספי פנסיה לפני גיל הפרישה. הדבר מאוד תלוי בסוג קופת הפנסיה ובמצבכם האישי והבריאותי.

במידה ותרצו תמיכה בנושא משיכת הכספים אתם זכאים לשיחת ייעוץ ללא תשלום אותה תוכלו לבקש לאחר שתמלאו את פרטי ההתקשרות שלכם בטופס זה >>

איתרתם כספים אבודים? מה עושים עכשיו?

איתרתם כספים אבודים? מזל טוב! עכשיו זה הזמן לקחת אוויר ולחשוב טוב טוב מה עושים עם הכסף שאיתרתם. בעיקרון יש 3 דברים עיקריים שאפשר לעשות בו בהתאם לצורך שלכם:

1. משיכת הכספים האבודים

במידה ואתם זקוקים לכסף באופן מיידי ניתן למשוך אותו בתנאים מסוימים עליהם אנחנו מפרטים בהרחבה בהמשך. לקריאה על משיכת כספי הפנסיה >>

2. איחוד הכספים עם קרן פנסיה אחרת

ניתן לאחד את הכספים עם קרן פנסיה פעילה אחרת וכך לחסוך בדמי ניהול כפולים, במעקב כפול אחר הכסף שלכם ועוד.

3. לשמור את הכסף לגיל הפרישה

תמיד ניתן לשמור את הכסף ולחסוך אותו לגיל הפרישה. כמובן שמקרה זה חשוב לקבל ייעוץ נכון (אתם זכאים לייעוץ כחלק מתהליך האיתור) כדי לא לשלם דמי ניהול גבוהים. בנוסף אנו ממליצים לעדכן את פרטי ההתקשרות שלכם בגוף המנהל כדי שתוכלו לקבל דוחו”ת תקופתיים ועדכונים שוטפים מהגוף המנהל.

הידעת? משיכת כספי הפנסיה מלווה בשיעור מס של בין 35% ל-50% 
יחד עם זאת, יש מקרים מסוימים בהם תוכלו לבצע משיכת כספי פנסיה ללא מס

כיצד תמשכו את הכספים שלכם בצורה נכונה?

רוב אזרחי ישראל אשר איתרו כספים אבודים דרך הר הכסף החליטו למשוך את הכספים האבודים ולהפקידם בחשבון הבנק שלהם. במידה וגם אתם מעוניינים למשוך את הכספים חשוב שתכירו כמה כללים חשובים אשר יחסכו לכם עוגמות נפש וכאבי ראש מיותרים.
בחלק זה של המאמר נתמקד בשלוש שאלות נפוצות אשר חוזרות על עצמן כאשר אנו מטפלים באזרחים אשר איתרו כספים ורוצים אותם בחזרה:
1. כיצד החברות השונות מוסרות לכם את הכסף בפועל?
2. כמה מס תצטרכו לשלם בעת משיכת הכספים?
3. איך מזרזים את תהליך משיכת הכספים?

כיצד חברות הביטוח, קרנות הפנסיה והבנקים ישלחו לכם את כספכם?

ישנן רק שתי דרכים בהן מוכנות החברות השונות למסור לכם את כספי הפנסיה שלכם, לאחר שביצעתם איתור כספי פנסיה.

1. העברה בנקאית

החברות השונות יבצעו העברה בנקאית לחשבון הרשום על שם בעל הקופה. במידה ומדובר באדם שנפטר, צו ירושה או צו קיום צוואה החברה תשלח את הכסף לחשבונות הבנק של היורשים בחלוקה המוגדרת בצר הירושה או צו קיום הצוואה. במידה ואין ברשותכם חשבון בנק תוכלו לבקש לקבל את כספי הפניסה באמצעות צ'ק הרשום על שמכם.

2. צ'ק ע"ש בעל הקופה

דרך נוספת בה תוכלו לקבל כספכם היא באמצעות צ'ק רשום על שמכם או ע"ש בעל הקופה. צ'ק זה מוגדר "למוטב בלבד" והוא אינו ניתן להעברה. חשוב לדבר עם נציג החברה המנהלת ולוודא שנציגיה מכינים את כספכם בצורה בה ביקשתם.

כמה מס תצטרכו לשלם בעת משיכת הכספים שתאתרו?

במידה ותאתרו קרנות פנסיה לא פעילות לרבות קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי חיים ועוד – תוכלו לבקש למשוך את הכספים הללו מהחברה המנהלת. ובכן, חשוב שתדעו שמשיכת כספי פנסיה לפני גיל הפרישה צופנים בחובם מס בדרגות שונות המשתנה בהתאם לסוג החיסכון הפנסיוני.

1. קרן פנסיה

קרן פנסיה מכילה 3 מרכיבים עליהם תשלמו מס:
> 35% על כספים שהופרשו כתגמולי עובד
> 35% על כספים שהופרשו כתגמולי מעביד
> 0% על כספי הפיצויים

לדוגמא: איתרתם 30,000 ₪ אשר מחולקים בצורה שווה בין 3 המרכיבים? תקבלו לחשבון הבנק שלכם 23,000 ₪

2. ביטוח מנהלים

ביטוח מהלים מכיל 3 מרכיבים עליהם תשלמו מס:
> 35% על כספים שהופרשו כתגמולי עובד
> 35% על כספים שהופרשו כתגמולי מעביד
> 0% על כספי הפיצויים

לדוגמא: איתרתם 39,000 ₪ אשר מחולקים בצורה שווה בין 3 המרכיבים? תקבלו לחשבון הבנק שלכם 29,900 ₪

3. קופת גמל

קופת גמל, כשמה כן היא, מורכבת מתגמולים בלבד ולכן חלים עליה 35% מס

לדוגמא: איתרתם 27,000 ₪? תקבלו לחשבון הבנק שלכם 17,550 ₪

4. קרן השתלמות

> 50% מס במידה ולא עברו 6 שנים מרגע פתיחת הקרן
> 0% מס במידה ועברו לפחות 3 שנים ויצאתם לפנסיה
> 0% מס במידה ועברו 3 שנים מרגע פתיחת הקרן ומטרת המשיכה היא  יציאה להשתלמות

4 דרכים לזירוז תהליך משיכת הכספים

תהליך משיכת הכספים הוא תהליך אשר מלווה במספר בירוקרטיות. כמו שכולנו יודעים בירוקרטיה, בעיקר בחברות הגדולות, היא דבר שיש להיערך אליו עם סבלנות רבה ואורך נשימה. אולם, ישנן 4 דרכים בעזרתן תוכלו לזרז את משיכת הכספים:

1. מכינים את כל המסמכים המזהים שלכם

חשוב להכין את כל הפרטים המזהים שלכם לרבות תעודת זהות עדכנית, טופס 161 אשר מעיד על סיום עבודתכם (נקרא גם מכתב שחרור מהמעסיק) וצו קיום צוואה או צו ירושה במידה ומדובר באיתור הר הכסף לנפטרים.

2. פונים לחברות השונות באמצעות הטלפון, המייל והפקס

שימוש במגוון אמצעי תקשורת יגדילו את הסיכויים של החברות לתקשר איתכם. כאשר אתם פונים אליהן גם באמצעות מספר הטלפון, גם באמצעות המייל שלהם וגם באמצעות הפקס הם לא יוכלו להתעלם מכם.

3. מגיעים למשרדי החברה פיזית

לעיתים שיטה זו גם כן מזרזת את התהליך מכיוון שאתם יוצרים קשר אישי עם הנציגים. יש הבדל בין פניה "קרה" בטלפון לבין הגעה פיזית למשרדי החברה.

4. מבקשים מהנציג שלנו עזרה וייעוץ במשיכת הכספים

הנציגים שלנו הם בעלי ניסיון רב שנים במשיכת כספים פנסיה של אזרחים. כאשר הנציגים שלנו מלווים אתכם בתהליך המשיכה הם מוודאים שכל כספכם מוחזר לכם, הם מוודאים שאינכם משלמים מס מיותר והם מוודאים שהתהליך יתרחש במהירות האפשרית כדי שתקבלו את כספכם בהקדם. במידה ואתם זקוקים לנציג מקצועי שיתן לכם מידע נוסף על משיכת כספי פנסיה, דעו שאתם זכאים לשיחת ייעוץ ללא עלות. השאירו פרטים בטופס ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר >>

הידעת? יש רק שלוש דרכים לאתר כספי נפטרים:

1. באמצעות הר הכסף 

2. באמצעות פניה אישית הכוללת צו ירושה / צו קיום צוואה
לחברות הביטוח, בתי ההשקעות והבנקים 

3. באמצעות עיון במסמכים ישנים של המנוח

כיצד מאתרים כספי נפטרים עם הר הכסף?

איתור כספי נפטרים מעסיק רבים מאזרחי ישראל בימים אלה. בפסקה זו נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על ההליך בתקווה שהדבר יתרום לכם במציאת כספים שנחסכו על-ידי קרוביכם האהובים למענכם. שימו לב שכספי נפטרים ניתן לאתר גם בחברות הביטוח, גם בחברות ההשקעות וגם בבנקים השונים.

מדוע חשוב לאתר כספי נפטרים?

איתור כספי נפטרים מעסיק רבים מאזרחי ישראל בימים אלה. בפסקה זו נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על ההליך בתקווה שהדבר יתרום לכם במציאת כספים שנחסכו על-ידי קרוביכם האהובים למענכם. שימו לב שכספי נפטרים ניתן לאתר גם בחברות הביטוח, גם בחברות ההשקעות וגם בבנקים השונים.

מה צריך להזין להר הכסף כדי לאתר כספי נפטרים?

לשם איתור כספים אבודים של נפטרים צריך להזין הן פרטים מסוימים של הנפטר והן של היורש המיועד, אשר צריך להיות בקרבת דם ראשונה לנפטר.
הפרטים של הנפטר הם:
1. מספר תעודת זהות של הנפטר
2. תאריך פטירה לועזי אשר מופיעה בתעודת הפטירה (במידה ואין בידכם את התעודה ניתן להזמינה מכאן)
הפרטים של היורש המיועד הם:
1. מספר תעודת זהות
2. תאריך הנפקת תעודת זהות
3. האם הונפק ליורש דרכון בשלוש השנים האחרונות
4. האם היורש יצא מהארץ בשלוש השנים האחרונות

איזה מידע מוסר הר הכסף בנוגע לכספי נפטרים?

אתר הר הכסף מאתר בצורה בסיסית כספי נפטרים ומוסר מידע מינימלי היכן נמצאת קופה הרשומה על שם הנפטר ומהם פרטי ההתקשרות מול אותה קופה. פרטי ההתקשרות כוללים את שם החברה, מספר הטלפון שלה, כתובת המשרדים שלה, פקס ואף דואר אלקטרוני. יש לציין שהר הכסף אינו מוסר את הסכום הנמצא בקופה ואת זאת תוכלו לגלות רק לאחר שתיצרו קשר ישיר עם החברה בה נמצא הכסף.

כיצד מאתרים כספי נפטרים במידה והר הכסף אינו איתר?

במידה והר הכסף לא איתר את הכספים האבודים של הנפטר ישנן 2 דרכים נוספות לעשות זאת:

1. איתור כספים בעזרת פניה ישירה לחברות השונות

בשיטה זו צריך לפנות בצורה ישירה לחברות הביטוח, הבנקים ובתי ההשקעות עם בקשה לקבלת מידע לגבי חסכונות פוטנציאלים של המנוח. הזכות לקבלת מידע מהוגנת בחוק ואתם זכאים לממש אותה בעל עת. הפניה לחברות מתבצעת באמצעות טלפון, דואר אלקטרוני, פקס ו/או מכתב בדואר.
הפניה צריכה לכלול:
1. שם מלא של הנפטר
2. מספר תעודת זהות / דרכון של הנפטר
3. תאריך פטירה לועזי אשר מופיעה בתעודת הפטירה (במידה ואין בידכם את התעודה ניתן להזמינה מכאן)
4. צו ירושה או צו קיום צוואה (בקישור ניתן להגיש בקשה לצו קיום צוואה)

הפרטים של היורש המיועד הם:
1. שם מלא
2. מספר תעודת זהות
2. תאריך הנפקת תעודת זהות
3. פרטי התקשרות

2. איתור באמצעות עיון במסמכים ישנים של המנוח

אתר הר הכסף מאתר בצורה בסיסית כספי נפטרים ומוסר מידע מינימלי היכן נמצאת קופה הרשומה על שם הנפטר ומהם פרטי ההתקשרות מול אותה קופה. פרטי ההתקשרות כוללים את שם החברה, מספר הטלפון שלה, כתובת המשרדים שלה, פקס ואף דואר אלקטרוני. יש לציין שהר הכסף אינו מוסר את הסכום הנמצא בקופה, את זאת תוכלו לגלות רק לאחר שתיצרו קשר ישיר עם החברה בה נמצא הכסף.

האם ניתן לאתר כספי נפטרים עם המסלקה הפנסיונית?

לא. המסלקה הפנסיונית אינה מאתרת כספי נפטרים.

זקוקים לנציג מקצועי שיתן לכם מידע נוסף על איתור כספי נפטרים? השאירו פרטים לקבלת שיחת ייעוץ ללא עלות >>

הידעת? בשנת 2013 הוקם אתר הר הכסף

תוך מספר ימים מרגע ההשקה השתמשו באתר כ-900,000 ישראלים ו-83% מהם מצאו כספים אבודים

מתי הוקם הר הכסף של משרד האוצר?

כדי להבין מדוע נוסד הר הכסף יש לחזור אחורה לשנת 2005. בשנה זו הוקמה ועדה כלכלית שבראשה עמד ד"ר יוסי בכר, מנכ"ל משרד האוצר דאז. הועדה הוקמה כדי להגביר את התחרות בשוק הפנסיה ובסופה הוחלט שכל החסכונות הפנסיונים של אזרחי ישראל, אשר נוהלו אך ורק על ידי הבנקים, יעברו לניהול בית ההשקעות וחברות הביטוח. וכך, הכוח הריכוזי של מספר בנקים בודדים הוחלף בעשרות רבות של חברות אשר קיבלו אישור ורישיון על ידי משרד האוצר לנהל את כספי הפנסיה של אזרחי ישראל.

הר הכסף הוקם כדי לעשות סדר בכספים של אזרחי ישראל

בעקבות המעבר נוצר אי סדר מוחלט אשר קיים עד היום. אי סדר זה התרחש מכיוון שאזרחים רבים לא עודכנו במעבר של כספי הפנסיה שלהם לאחריותם של חברות פרטיות. כמובן שאזרחים רבים לא עוקבים אחר הפרשות כספי הפנסיה שלהם גם היום, שנים לאחר שהאחריות עברה לחברות פנסיה פרטיות. ולכן הר הכסף הוקם במטרה לעשות סדר בכספי החסכונות של אזרחי ישראל.

הר הכסף משרד האוצר – שנת הקמה

אתר הר הכסף של משרד האוצר הוקם בחודש מאי, שנת 2013. אתר זה הוקם לאחר חודשים ארוכים של עבודה וחיבור מול כל הגופים המדינה המנהלים את הכספים של אזרחי ישראל. האתר משמש כמנוע חיפוש לאיתור כספים אבודים אשר סורק את המחשבים של הגופים הנ"ל. עובדה מעניינת היא שתוך מספר ימים מרגע ההשקה חיפשו כ-900,000 ישראלים אחר כספים אבודים בקופות לא פעילות והתוצאה היתה ש-83% מהם מצאו קופות שאינן פעילות!

זו הסיבה שאנו ממליצים לבצע איתור כספים אבודים בצורה מיידית >>

האם קיים מספר טלפון באתר הר הכסף?

התשובה היא לא, הר הכסף של משרד האוצר הוא מנוע איתור אינטרנטי ואוטומטי אשר סורק את המחשבים של חברות הביטוח, בתי ההשקעות והבנקים. הוא אינו מספק תמיכה טכנית והדרכה כיצד להשתמש באתר, אך הפשטות שלו וההסברים המפורטים על כל אחת מהשאלות עוזרות לתפעול הנוח והאינטואטיבי של הגולשים. זו אחת הסיבות שיש לנו רישיון מטעם משרד האוצר לתמוך באזרחי ישראל וללוות אותם בתהליך איתור הכספים ואף משיכתם. לקבלת תמיכה טלפונית באחריותכם להשאיר פרטים בטופס ונציג מקצועי יתקשר אליכם.

משרד האוצר הר הכסף מציג גם קופות פעילות?

התשובה היא לא, הר הכסף של משרד האוצר מבצע איתור כספים אבודים בלבד אשר נמצאים בקופות לא פעילות. מה זו קופה לא פעילה? קופה עם כספים עליהם לא שולמו דמי ניהול לפחות חצי שנה ו/או החברה המנהלת (או הבנק) לא הצליחו ליצור קשר עם הבעל החשבון.
זו אחת סיבות הפופולריות מדוע ישנן פעמים רבות שאנשים מבצעים חיפוש בהר הכסף ואינם מוצאים את כל החסכונות הרשומים כל שמם. כתבנו על הנושא גם בבלוג שלנו.

אילו כספים יש בקופות פעילות?

הקופות הפעילות הן קופות פנסיה המופרשים אליהן כספים מהמעסיק שלך ומתלוש המשכורת שלך. יש גם קרנות השתלמות פעילות אשר בהן לא ניתן אי אפשר לגעת כל עוד אתם עובדים בעבודתכם הנוכחית. גם ביטוח חיים עם מרכיב של חיסכון מוגדר כקופת פנסיה פעילה.

אילו קופות מכילות כספים אבודים?

בדיוק הפוך מהקופות הפעילות, קרי קופות אליהן לא הופרשו כספים כבר חצי שנה ו/או קופות ישנות מהעבר, שייתכן ואף היו שמורים בחברה שהתפרקה או אוחדה עם חברה קיימת.

הידעת? הר הכסף 2 הושק בשנת 2016 ובזכותו ניתן לאתר גם חשבונות בנק

מתי הוקם הר הכסף 2 של משרד האוצר?

רבים תוהים למה ישנם אנשים הקוראים למנוע איתור הכספים של משרד האוצר הר הכסף, ומדוע יש הקוראים לו הר הכסף 2. בחלק זה ננסה לשפוך אור על הנושא ולהסביר אותו בצורה הפשוטה ביותר. לסקרנים מבינכם, אנחנו יכולים לומר לכם שכיום יש רק מנוע איתור כספים אחד מטעם משרד האוצר והוא נקרא בפשטות "הר הכסף", אך הוא גירסא חדשה יותר להר הכסף המקורי ולכן הדביקו לו את הספרה 2.

הר הכסף 2 – מתי הוקם ולמה?

הר הכסף 2 הוקם בחודש ספטמבר 2016. הרקע להקמתו לוקח אותנו לשנת 2014, לועדת הכלכלה של הכנסת, אשר החלה להכין שתי הצעות לקריאה ראשונה.
ההצעה הראשונה: הצעה זו דרשה להחיל על מוסדות פיננסיים חובה לדווח על כספים ללא דורש ולהקים מאגר שיכיל את המידע. 
ההצעה השניה: הצעה זו דרשה לתקן את חוק האפוטרופוס הכללי ולקבוע כי האפוטרופוס הכללי יקים מאגר שירכז מידע על כספים אבודים גם בבנקים.
בסופו של דבר החוקים אושרו בכנסת ובעקבות כך הוקם אתר הר הכסף 2 ובפעם הראשונה בישראל, האזרחים יכלו לסרוק גם את מערכות המחשב של הבנקים במטרה לאתר חשבונות בנק ו/או פקדונות ללא דורש, ובנוסף גם את הכספים שחסכו הוריהם ו/או קרובי משפחה אחרים שנפטרו.

הר הכסף 2 איתור כספים אבודים גם לנפטרים

כאמור, איתור כספי נפטרים הנמצאים בחשבונות בנק או חברות ביטוח ופנסיה התפשר לאחר שהוקם אתר הר הכסף 2. כדי לאתר חשבונות רדומים של אדם קרוב שנפטר יש להכין מספר נתונים עליהם כתבנו בהרבה בפסקה בה פירטנו על הנושא בהרחבה כיצד מאתרים כספי נפטרים עם הר הכסף >>

האם קיים מספר טלפון באתר הר הכסף 2?

גם פה, כמו בשאלה הזהה לגבי הר הכסף 1, התשובה היא לא. אך גם פה נציין שהנציגים שלנו רשאים עפ"י חוק ליצור איתכם קשר וללוות אתכם בתהליך איתור הכספים האבודים שלכם ואף משיכת כספים הפנסיה שלכם במידה ותרצו בכך. השאירו פרטים בטופס ונציג מקצועי יתקשר אליכם למספר הטלפון שתזינו.

איתור כספים אבודים בנק ישראל

כאמור, הר הכסף 2 של משרד האוצר איפשר לראשונה לבצע איתור כספים אבודים במחשבי בנק ישראל ועשרות אלפי אזרחים מצאו ועדיין מוצאים כספים אבודים רבים. שימו לב שהבנק מצידו ניסה לאתר בעבר את הבעלים של החשבון אך כנראה נתקל בקשיים ולכן מדובר בחשבון בנק אבוד. הר הכסף 2 מבצע איתור כספים מדוקדק בכל הבנקים לאיתור כספים אלה ללא תשלום, זאת לאחר מילוי הפרטים האישיים שלכם.

כיצד לאתר חשבונות ופקדונות בנק עם הר הכסף 2?​

כאמור, איתור חשבונות בנק רדומים או פקדונות שאתם לא מודעים להם ניתן לעשות באמצעות הר הכסף 2. שימו לב רק שהמידע המופיע בתוצאות החיפוש מתקבל מידי הבנקים ומצוי באחריותם בלבד. חשוב לדעת שבעת תוצאת איתור כספים חיובית, הדו"ח יכיל רשימה של בנקים אשר לא הצליחו ליצור קשר עם בעליהם לפחות חודשיים, ו/או בעלי חשבון שנפטרו ולא עדכנו פרטי אפוטרופוסים טרם פטירתם. הרשימה תכלול גם פרטי התקשרות ישירים של הבנקים לצורך משיכת הכספים.
לחצו על הקישור במידה ואתם רוצים לבצע איתור חשבונות ופקדונות בנק עם הר הכסף 2 >>
לחצו על הקישור במידה ואתם רוצים לקבל מידע נוסף על משיכת כספים בצורה נכונה >>

כיצד לאתר חשבונות ופקדונות עם הר הכסף 2?

כאמור, איתור חשבונות בנק רדומים או פקדונות שאתם לא מודעים להם ניתן לעשות באמצעות הר הכסף 2. שימו לב רק שהמידע המופיע בתוצאות החיפוש מתקבל מידי הבנקים ומצוי באחריותם בלבד. חשוב לדעת שבעת תוצאת איתור כספים חיובית, הדו"ח יכיל רשימה של בנקים אשר לא הצליחו ליצור קשר עם בעליהם לפחות חודשיים, ו/או בעלי חשבון שנפטרו ולא עדכנו פרטי אפוטרופוסים טרם פטירתם. הרשימה תכלול גם פרטי התקשרות ישירים של הבנקים לצורך משיכת הכספים.
לחצו על הקישור במידה ואתם רוצים לבצע איתור חשבונות ופקדונות בנק עם הר הכסף 2 >>
לחצו על הקישור במידה ואתם רוצים לקבל מידע נוסף על משיכת כספים בצורה נכונה >>

רשימת הבנקים בישראל לצורך איתור כספים עצמאי

רשימת הבנקים המלאה נמצאת באתר של בנק ישראל, אבל לנוחיותכם צירפנו אותה גם פה. במידה ואתם חושדים שקיים כסף אבוד באחד הבנקים אנו ממליצים לכם לפנות אליהם גם באופן ישיר באמצעות מספר הטלפון או הפקס שלהם:

בנק אגוד

טלפון: 03-5191111 | פקס: 03-5191274

בנק אוצר החייל

טלפון: 03-7556000 | פקס: 03-7556007

בנק דיסקונט

טלפון: 03-5145555 | פקס: 03-5145365

בנק הפועלים

טלפון: 03-5673333 | פקס: 03-5607028

בנק יהב

טלפון: 02-5009666 | פקס: 02-5385869

בנק ירושלים

טלפון: 076-8096001 | פקס: 076-8096008

בנק לאומי

טלפון: 03-5148111 | פקס: 03-5148360

בנק מזרחי טפחות

טלפון: 03-7559000 | 03-7559913

בנק מסד

טלפון: 03-5641333 | פקס: 03-5602384​

בנק מרכנתיל דיסקונט

טלפון: 03-5647333 | פקס: 03-5647205​

בנק ערבי ישראלי

טלפון: 04-8205222 | 04-8205250​

בנק פועלי אגודת ישראל

טלפון: 03-5196650 | פקס: 03-519678

הבנק הבינלאומי הראשון

טלפון: 03-5196111 | פקס: 03-5100316

יובנק

טלפון: 03-5645645 | 03-5645210​

בנק דקסיה

טלפון: 03-7647600 | פקס: 03-6868336

הידעת? קיימות בישראל 35 קרנות פנסיה אשר מחולקות בין מספר חברות

איתור קרנות פנסיה – מידע לציבור

כאמור, הר הכסף מטעם הממשלה מאפשר לבצע איתור כספי פנסיה בנוחות. מנוע איתור הכספים שלו סורק את כל חברות הפנסיה בישראל ללא יוצא מן הכלל. קרנות פנסיה אבודות כאלה שלא הפקידו להן כספים למעלה מחצי שנה. הר הכסף מבצע איתור קרנות פנסיה מדוקדק ללא תשלום לאחר מילוי הפרטים שלכם. רשימות קרנות הפנסיה המלאות נמצאות באתר של רשות ההון, אבל לנוחיותכם הן מצורפות גם כאן. במידה ואתם חושדים שקיים כסף אבוד באחת מקרנות הפננסיה למרות שהר הכסף מציג שהמידע אינו נכון, אנו ממליצים לכם לפנות אליהם גם באופן ישיר באמצעות מספר הטלפון או הפקס שלהם.

כיצד לבצע איתור כספי פנסיה עם הר הכסף?

יש להזין את הפרטים האישיים שלכם בצורה מסודרת בטופס ולהמתין בסבלנות לתוצאות. מנוע האיתור של הר הכסף סורק את כל קרנות הפנסיה בישראל ומציג את כספי הפנסיה שהוא איתר. בהמשך תקבלו אינפורמציה על איתור כספים בחברות ביטוח.

איתור כספים בקרנות פנסיה חדשות

מצ"ב רשימת קרנות הפנסיה החדשות. אין לאתר הר הכסף – השירות האזרחי אחריות כלשהי על השירות והמענה של קרנות פנסיה אלה.

מיטב דש גמל ופנסיה

טלפון: 03-7903717 | פקס: לא פורסם

אלטשולר שחם גמל ופנסיה

טלפון: 5054* | פקס: 073-2462700

הלמן - אלדובי קופות גמל ופנסיה

טלפון: 8030* | פקס: לא פורסם

הפניקס פנסיה

טלפון: 03-7332222 | פקס: לא פורסם

הראל פנסיה וגמל

טלפון: 2735* | פקס: לא פורסם

כלל פנסיה וגמל

טלפון: 5454* | פקס: 03-7965639

מנורה מבטחים פנסיה וגמל

טלפון: 2000* | פקס: לא פורסם

מגדל מקפת קרנות פנסיה וגמל

טלפון: 03-9201010 | פקס: לא פורסם

פסגות קופות גמל ופנסיה

טלפון: 6707* | פקס: 073-7968774

איתור כספים בקרנות פנסיה ותיקות מאוזנות

מצ"ב רשימת קרנות הפנסיה ותיקות מאוזנות. אין לאתר הר הכסף – השירות האזרחי אחריות כלשהי על השירות והמענה של קרנות פנסיה אלה.

קרן פנסיה יסוד עמית​

טלפון: 3455* | פקס: 03-7332222

יוזמה קרן פנסיה לעצמאים

טלפון: 03-9201010 | פקס: לא פורסם

קרן גמלאות של עו"ד בישראל​

טלפון: 8030* | פקס: לא פורסם

קרן הפנסיה עתודות​

טלפון: 03-5542911 | פקס: יש לבדוק באתר

קרן פנסיה (ה.ע.ל.)

טלפון: 6707* | פקס: 073-7968774

קרן גמלאות של חברי דן בע"מ​

טלפון: 03-6394444 | פקס: 03-6933466

מגן קרן פנסיה ותיקה​

טלפון: 8030* | פקס: לא פורסם

גילעד גמלאות לעובדים דתיים

טלפון: 03-5765888 | פקס: 03-7516165

עתידית קופת פנסיה

טלפון: 2735* | פקס: לא פורסם

איתור כספים בקרנות פנסיה ותיקות בניהול מיוחד

מצ"ב רשימת קרנות הפנסיה ותיקות בניהול מיוחד. אין לאתר הר הכסף – השירות האזרחי אחריות כלשהי על השירות והמענה של קרנות פנסיה אלה. פרטי ההתקשרות זהים לכולן שכן הן מנוהלות בעמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות. טלפון: 6667* | פקס 03-7602227

נתיב - קרן הפנסיה של פועלי ועובדי מפעלי משק ההסתדרות

מבטחים מוסד לביטוח סוציאלי של העובדים

קרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות

קרן מקפת מרכז לפנסיה ותגמולים אגודה שיתופית

קרן הגמלאות של חברי אגד

קופת הפנסיה לעובדי הדסה

קרן הביטוח והפנסיה של פועלי בניין ועבודות ציבוריות א.ש

קרן ביטוח ופנסיה לפועלים חקלאים ובלתי מקצועיים בישראל, אג' שיתופי

קופה לתגמולים ופנסיה של עובדי הסוכנות היהודית לאי

הידעת? בעקבות ועדת בכר, חברות הביטוח ובתי ההשקעות קיבלו את האחריות לניהול כספי הפנסיה של אזרחי ישראל מידי הבנקים. מעבר המידע המאסיבי גרם לתקלות רישום רבות בחברות הביטוח ולכן כדי לבצע איתור בעזרת הר הכסף.

איתור כספים בחברות ביטוח – מידע לציבור

הר הכסף של המדינה עוזר לציבור  לבצע איתור כספים בחברות ביטוח בצורה פשוטה וקלה. מנוע האיתור  סורק את מחשבי חברות הביטוח ומציג מידע כללי על החברות בהן הוא איתר כספים אבודים. בדר"כ הכספים האבודים בחברות הביטוח נמצאים בביטוחי חיים עם מרכיב של חיסכון שם המבוטח צבר כספים שחסך במהלך השנים. הר הכסף מבצע איתור כספים אבודים בחינם לאחר מילוי פרטים מדויקים >>

איך מאתרים כספים אבודים בחברות ביטוח?

בדיוק כמו איתור כספים בקרנות פנסיה, גם כאן יש דרך אוטומטית ודרך ידנית. בדרך האוטומטית הר הכסף מבצע איתור כספים עם ת.ז שלכם. בדרך הידנית אנו למעשה מבצעים פניה אישית לחברות הביטוח בצורה עצמאית או בעזרת ליווי אישי ברישיון מטעם משרד האוצר, ודולים אינפורמציה ישירות מחברת הביטוח.

לחצו על הקישור במידה ואתם רוצים לבצע איתור כספים בחברות ביטוח >>
לחצו על הקישור במידה ואתם רוצים לקבל מידע נוסף על משיכת כספים מחברות ביטוח >>

מה ניתן לעשות אם הר הכסף לא איתר כספי ביטוחים?

במידה והר הכסף לא הצליח לאתר כספי אבודים בכלל או כספי ביטוחים בפרט, ניתן להתקשר בצורה ישירה לחברות הביטוח, למסור פרטים מזהים שלכם או של קרוב משפחה שנפטר ולהמתין לתוצאות.

לאחר מסירת הפרטים האישיים ובמידה ונמצאו כספים אבודים בחברת הביטוח איתה יצרתם קשר, תוכלו לבצע פעולות שונות עם כגון משיכת כספי ביטוח,  איחוד כספים ועוד.

וח נמצאת גם באתר של אגוד חברות הביטוח בישראל, אבל לנוחיותכם הן מצורפות גם כאן. במידה ואתם חושדים שקיים כסף אבוד באחת מקרנות הפננסיה למרות שהר הכסף מציג שהמידע אינו נכון, אנו ממליצים לכם לפנות אליהם גם באופן ישיר באמצעות מספר הטלפון או הפקס שלהם. לנוחיותכם מצ"ב רשימת חברת הביטוח המלאה.

רשימת חברות הביטוח לצורך איתור כספים עצמאי

מגדל

טלפון: 3455* | פקס: 03-7332222

כלל

טלפון: 03-9201010 | פקס: לא פורסם

מנורה

טלפון: 03-7107777 | פקס: 03-7107788

הפניקס

טלפון: 3455* | פקס: 03-7332222

הכשרה

טלפון: 3453* | פקס: 03-5167870

שלמה

טלפון: 03-6070555 | פקס: 03-6070550

שירביט

טלפון: 09-8922260 | פקס: 09-8922530

ביטוח ישיר

טלפון: 03-5555555 | פקס: 03-5627257

שומרה

טלפון: 03-9258000 | פקס: 03-9251616

איילון

טלפון: 03-7569090 | פקס: 03-7569099

AIG

טלפון: 1-800-400-400 | פקס: 03-9272424

ביטוח חקלאי

טלפון: 8088* | פקס: 073-7151318

תשעה מיליון

טלפון: 03-9000000 | פקס: לא פורסם

דקלה

טלפון: 03-6145555 | פקס: 03-7548088

הראל

טלפון: 03-7332222 | פקס: 03-7336903

הידעת? הר הכסף הראשון אוחד עם הר הכסף השני, כך שכיום יש רק אתר אחד של הר הכסף

מה זו קרן פנסיה?

פנסיה היא תכנית שאליה מופקד בכל חודש סכום כסף במהלך שנות העבודה. קרן פנסיה היא למעשה סוג של קופת גמל (כלומר הסדר חיסכון או השקעה), שהתשלומים אליה מועברים גם על ידי העובד/ת וגם על ידי מקום העבודה. אם מדובר בעובד/ת עצמאי/ת – אין כמובן השתתפות של מקום העבודה. קרן הפנסיה מנוהלת על ידי חברת חיצונית, שבדרך כלל גובה דמי ניהול בסך של אחוז מסוים מהכסף שמופקד בה. באופן כללי, קרן הפנסיה נפתחת בגיל הפרישה, ומאפשרת לפורש/ת להתקיים מהכספים שנצברו בקרן במהלך כל שנות העבודה. אבל יש מקרים נוספים שבהם קרן הפנסיה עשויה להיפתח.

זקנה / פרישה ופנסיה מוקדמת

הזכאות לפנסיה נפתחת כאמור בגיל הפרישה הקבוע בחוק, אבל יש מקרים שבהם אפשר להקדים את גיל הפרישה, ואפילו לדחות אותו. מדינת ישראל מאפשרת למקצועות שונים להגדיר גיל פרישה מוקדם יותר לפנסיה, וישנן תכניות פנסיה שונות שמאפשרות גם הן, בתיאום עם מקום העבודה וחברת הביטוח שמנהלת את קרן הפנסיה, להקדים את גיל הפרישה, ונותנות לעובד/ת את האפשרות לצאת לפנסיה מוקדמת. דחיית היציאה לפנסיה תלווה בהמשך הפרשת תשלומים עד לפרישה.

פנסיית שארים – למקרה של מוות

במקרה של מוות, הפנסיה תשולם לשארים (בן/בת זוג וילדים). חלק מקרנות הפנסיה מאפשרות להגדיר שארים נוספים, ואפילו לוותר לחלוטין על האופציה. יש לבדוק עם החברה המבטחת מה המדיניות שלה.

פנסיית נכות – אובדן כושר עבודה

פנסיית נכות היא קצבה חודשית שהעובד/ת זכאי/ת לקבל לאחר שאושר לו/לה נכות בגובה של 25% לפחות. פנסיית נכות משולמת בעבור תאונה או מחלה, בהתאם לוותק שנצבר לעובד/ת בחברת הביטוח שמנהלת את הפנסיה. הגובה המקסימלי של פנסיית נכות הוא 75% מהשכר שבעבורו שולמו ההפרשות לקרן הפנסיה.

מה ההבדל בין הר הכסף 1 להר הכסף 2?

רבים מאזרחי ישראל תוהים מה ההבדל בין שני אתרי הר הכסף של משרד האוצר. בשורות הבאות נענה לכם על כל השאלות.

ההבדלים בשנת ההשקה של הרי הכסף

הר הכסף 1 הושק בשנת 2013 והר הכסף 2 הושק בשנת 2016

הר הכסף – איתור כספים בחברות ביטוח ופנסיה

הר הכסף 1 הינו מנוע איתור כספים אבודים ממוחשב המחובר לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות. ולשם כך, הר הכסף 1 איתר רק כספים פנסיונים אשר היו חבויים בקרנות הפנסיה וחברות הביטוח. הר הכסף 2 מאתר את הכספים שאיתר הר הכסף 1 אך מאתר כספים אבודים גם בבנקים.

הר הכסף 2 – איתור כספים אבודים בנק ישראל

הר הכסף 2 הוא המנוע אשר מאתר כספים אבודים בכל הבנקים הרשומים בישראל בצורה פשוטה ונוחה. במידה ופספסתם, כתבנו בחלק זה של המאמר כל מה  שאתם צריכים לדעת על איתור כספים אבודים בנק ישראל.

איתור כספי נפטרים – רק אחרי ההשקה של הר הכסף 2

הר הכסף 1 אינו איתר כספים אבודים של נפטרים, הר הכסף 2 הושק עם יכולת מובנית לאתר כספים אבודים של נפטרים.

משרד האוצר מפעיל רק אתר אחד של הר הכסף

הר הכסף הראשון אוחד עם הר הכסף השני כבר בשנת 2016. מאז משרד האוצר מתפעל רק אתר אחד אשר נקרא "הר הכסף".
רבים מהציבור בישראל שואלים האם קיים אתר נוסף למשרד האוצר בשם הר הכסף 3 – התשובה היא לא.
למעשה, גם אתר הר הכסף 2 אינו נקרא כך ואין ספרה שמצטרפת לשם האתר.

סיכום ואיתור הכספים שלכם >>

לסיכום, השירות שלנו כולל:
1. איתור כספים אבודים בחברות הביטוח, בתי ההשקעות והבנקים
2. יתקשר אליכם נציג מקצועי למסירת מידע נוסף
3. שליחת דו"ח מסודר למכשיר הסלולרי, למייל ולבית